Bebeklerin su içeceği bardağın seçimi annelerin en çok araştırdığı konulardan biri. Bu konuda benim tavsiyem Munchkin Miracle 360 alıştırma bardağı.

Alıştırma Bardağı Munchkin Miracle Özellikleri

 Su içebilmek bir yetişkin gibi…

Bardağın en önemli özelliği her tarafından su içilebiliyor olması. Bu ne demek? Biz nasıl ki bardağın her tarafından içebiliyoruz. Bebekler de tek bir ağızlığa mahkum olmadan su içebiliyor. Diğer bardaklarda olduğu gibi su akan tek bir ağızlığı denk getirmekle uğraşmıyorlar.

Bu bardak sanki dökülmüyor gibi… 😉

Diğer özellik ise bardağın su akıtmayan tasarımı. Su sadece bebek bardaktan su içmek istediği zaman akıyor. Aslında suyu emerek içine çekiyor bebekler. Ama bu emme biberon emmek gibi bir durum değil. Su içmek için suyu çekmek gerekiyor. Bebekler zaten emme güdüsünde oldukları için kolayca alışabiliyorlar. Diğer zamanlarda da bardaktan su akmıyor. Bu da büyük bir kolaylık sağlıyor, ortalık damla damla su olmuyor. Bu özellik sayesinde bardağı yatağa koyabiliyorsunuz, yatak ıslanmıyor.

Instagram’da beni takip etmek isterseniz, tıklayınız 🙂 

Bir alıştırma bardağı gece uyanmalarını bitirebilir mi?

Terra kısa süre içinde geceleri kendisi kalkıp su içip uyumaya devam etmeyi öğrendi. Anneler bilir gece bebeklerin uyanması ya acıktığı içindir, ya susadığı içindir ya da anneye ihtiyacı olduğu içindir. Uyanmalardan birini Munchkin ile ortadan kaldırabilirsiniz. Terra, gece emmelerini bu bardak sayesinde bıraktı. Oldukça önemli bir özellik. Çünkü gece su içmeye alışan bebek memeye ihtiyaç duymamaya başlıyor.

Kolay temizlenen alıştırma bardağı yapmışlar

Bardak 3 parçaya ayrılarak temizleniyor. Oldukça kolay. Makinada yıkanabiliyor. Tabii ki makine yıkamasından sonra deterjan kalıntılarına önlem olarak ekstra durulama yapmanızı öneririm.

Uzmanlar da tavsiye ettiyse tamamdır o iş

Ağız ve diş sağlığı uzmanları bardağı tavsiye ediyor çünkü su emerken aynı zamanda dişlerini kaşıyabiliyor bebekler. Ayrıca dil, dudak ve dişler açısından en doğal su içme pozisyonunu sağlıyor ve böylece normal kas gelişimini destekliyor. Ve tabii ki sağlık demişken,  BPA gibi zararlılar içermiyor.

Hem büyüklere hem küçüklere

6+ ay ve 12+ ay modelleri mevcut. Arasındaki fark su akış hızı. Daha küçük minnaklar için daha az su akış hızı, daha büyük minnaklar için daha fazla su akış hızı 🙂

Şeker gibi renkler

Ha tabii ki şeker gibi renklerini de söylemem gerekiyor. Turuncu, yeşil, mavi, pembe. Ama nasıl canlı nasıl neşeli…Anne olarak benim bile kullanasım geliyor 🙂

3

Özetle bol su içmek önemli. Zaten çayları, kahveleri yok sadece su içiyorlar. Onu bari keyifle içsin bebeklerimiz öyle değil mi? 😉

2

Instagram’da beni takip etmek isterseniz, tıklayınız 🙂 

“Sırada Ne var? Sevgi. O halde, sevgiyle…” aHU 🙂

 

İlgili yazılar için tıklayınız:

Diş Fırçası ve Diş Macunu Tavsiyesi

Güneş Kremi Tavsiyesi Anne Sohbetlerindeki Yerini Aldı 🙂
Bebekler Uçakta Neden Ağlar? Huzurlu Yolculuk İçin 10 Tavsiye!
5 Adımda Montessori Yatağı Nasıl Yapılır?

 

(Bugün 2, toplamda 5.747 kez görüntülendi)