Uyku Meleği’nden Ücretsiz Uyku Semineri

Profilo Ev Aletleri‘nin ve Profilo Ninni Makinası‘nın desteğiyle, Uyku Meleği Merkezi‘nde ücretsiz bir uyku semineri düzenlecek.

Kayıt yaptıran tüm anne ve babaların katılabileceği bu seminerin detayları şöyle:

Tarih:

22.Nisan.2017 Cumartesi

Saat:

13:30-14:30

Yer:

Uyku Meleği Merkezi / Etiler

Uzman:

Seride Samurkaş

Kayıt:

0 530 545 59 57

uyku-melegi-ucretsiz-egitim

Uyku Meleği Merkezi Hakkında:

Kim West Metodu Nedir?

Kim West Metodu, tüm Dünya’da Sleep Lady olarak bilinen ve bir aile terapisti olan Kim West tarafından kendi çocuklarının uyku problemlerini çözmek amacıyla tasarlanmış bir metoddur. Kim West, aile terapisti olmasının getirdiği uzmanlık ile bu metodun kolay uygulanabilir, anne-çocuk güven bağını zedelemeyen, efektif, sonuca ulaştıran bir metod olmasını sağlamıştır. Bu metod uyaranı (sallama, emzirme, sütle uyuma gibi uyku araçlarını) aşamalı olarak kesen bir metoddur ve bu sebeple uyaranı direk kesen (“Bırakın ağlasın” yöntemi gibi) metodlara göre tamamlanma süresi daha uzundur. Anne-baba tutarlı ve kararlı olduğu sürece bu metod ile ortalama olarak 15 günde gece uykuları, 4-6 hafta arasında da gündüz uykuları düzene girer. Pekçok aile uyku eğitiminin ilk 7-10 gününde bebeklerinin uyku alışkanlıklarını değiştirmede aşama kaydeder.

Kim West Metodu ile uyku eğitimine başladığınız zaman sıfır ağlama olacak diyemeyiz, çünkü bebeğinizin ya da çocuğunuzun hayatında bir değişiklik yaratıyor, yeretmiş alışkanlıklarından çocuğunuzu vazgeçirmeye çalışıyor olacaksınız.  Kendi başına uyumayı öğrenmeye çalışırken bebeğiniz sızlanarak, homurdanır gibi ağlayabilir ve hatta size tepki gösterip, şiddetli bir şekilde ağlamaya başlayabilir. Bunlar olağan tepkilerdir. Ancak, histerik seviyede bir ağlama ve bu ağmaları gözardı etmek Kim West yönteminin bir parçası değildir.

Kim West Metodu 6 ay – 6 yaş arasındaki tüm bebek ve çocuklarda uygulanabilmektedir. Kim West metodu 18 aydan büyük çocuklara uygulanabilecek tek metoddur. Her aile ve de her çocuk farklıdır gerçeğinden yola çıkılarak size özel eğitim oluşturulabilmesi için metod modifiye edilebilinirdir.

Felsefesi

Anne-baba olmak dünyanın en kutsal duygularındandır ve çocuklarımız bizlerin en değerli varlıklarıdır. Bu düşünceyle yola çıkarak Seride Samurkaş’ın önce kendi çocuğunda uygulayıp başarıya ulaştığı, daha sonra eğitimini alarak profesyonel uzmanı olduğu Kim West Metodu’nu Türk ailelerine sunmaktayız. Uyku, çocuklarımızın gelişiminde beslenmeden sonraki en önemli unsurdur. Uyku eğitiminin çok önemli olduğunu ve bebeklerin 6 aylık olduktan sonra doğru eğitimle kendi başlarına uykuya dalabildiklerini ve 11 saat kesintisiz uyuyabildiklerini Türkiye’de duyurmak bizlerin öncelikle hedefidir. Birçok anne-baba çocuklarına duygusal ve fiziksel anlamda zarar vereceği endişesiyle uyku eğitimi vermeye çekinmektedirler.
Kim West Metod’u mevcut bir çok metoda göre çok daha yumuşak ve kesin sonuca götürmeye hedefleyen aşamalı bir uyku eğitim yöntemidir.

Biz bu yöntemde hiç ağlama yoktur demiyoruz, ama eğitim sırasında hep minimum ağlamayı hedefliyoruz. Uyku eğitimiyle başlayacak hayatınızdaki değişime bebeğiniz doğal olarak direnecek ve bunu sözlü olarak ifade edemediği için ağlamayla ifade edecektir. Bu süreci sizinle, size ve bebeğinize özel en uygun planla aşmak, bebeğinizin ve sizlerin duygusal olarak yorulmadan kesintisiz uykuya sahip olmasını sağlamak danışmanlık felsefemizdir.

Unutmayın uykusuzluk ne bir kader ne bir ebeveynlik sınavıdır.

(Bugün 1, toplamda 150 kez görüntülendi)