Ücretsiz Anne Baba Eğitimi, Çocuk Atölyesi

Mayıs ayı boyunca Yöm Okulları kurucusu, eğitimci yazar Kayhan Karlı‘dan ücretsiz anne baba eğitimi ve çocuklara maker atölyeler…

13, 21 ve 27 Mayıs’ta Yöm Okulları’nda gerçekleşecek ücretsiz anne baba eğitimi dizisi çerçevesinde çocuklar da maker atölyelere katılım sağlayabilecek.

Öğrenmek için bir yer, büyümek için bir yer, paylaşmak için bir yer mottosuyla 2017 yılı itibariyle eğitim vermeye başlayacak YÖM Okulları‘nın açılışı bünyesinde gerçekleşecek etkinlik dizisinin programı şöyle;

13 Mayıs Cumartesi

Ebeveynler için “Çocuklar Nasıl Öğrenir? Anne Babalar Ne yapar?” semineri…

Okul kurucusu Kayhan Karlı tarafından gerçekleştirilecek olan bu seminerde; beynin nasıl öğrendiği, öğrenmeyi etkileyen faktörler, öğrenme motivasyonunun nasıl oluştuğu ve tüm bunlar karşısında ebeveynlerin ne yaptığı üzerine konuşulacak.

Çocuklar için atölyeler

Çocuklar, ahşap oyuncak atölyesinde ahşap oyuncak yapımını deneyimleyecek; masal atölyesinde ise keyifli bir masal yolculuğuna çıkacak.

 

ücretsiz anne baba eğitimi 1

21 Mayıs Pazar

Ebeveynler için “Maker, Stem, Ardino, Robot Mobot ve Daha Fazlası; Kadim olan mı Trend olan mı?” semineri

Okul kurucusu Kayhan Karlı tarafından gerçekleştirilecek olan bu seminerde; günümüzde eğitim alanında popüler hale gelmiş olan yaklaşımlar, hareketler –Maker,Stem, Arduino vb…- üzerine konuşulacak, tüm bunlar trend olduğu için mi yapılıyor yoksa kadim olanla bir araya getirme çabası var mı? sorusuna cevap aranacak.

Çocuklar için atölyeler

Çocuklar kağıt hamuru atölyesinde hem kağıttan nasıl hamur yapıldığını öğrenecek hem de kağıt hamurundan obje yapımını deneyimleyecek; yaratıcı drama atölyesinde ise keyifli bir oyun ve canlandırma yolculuğuna çıkacak.

 

ücretsiz anne baba eğitimi 2

27 Mayıs Cumartesi

Ebeveynler için “Bloglayamadığımız Çocuklarımız ve Bloglayamadığımız Yaşamları; Sosyal Medya ile Çocuk Yetiştirmek” semineri

Okul kurucusu Kayhan Karlı tarafından gerçekleştirilecek olan bu seminerde; çocuk yetiştirmeye dair başta bloglar olmak üzere sosyal medya mecralarının söyledikleri ve “idealleştirilen ebeveynlik” üzerine konuşulacak.

Çocuklar için atölyeler

Çocuklar ritim atölyesinde ritim aletleriyle tanışıp, kendi müziklerini yapacak; ahşap oyuncak atölyesinde ise ahşap oyuncak yapımını deneyimleyecek…

 

ücretsiz anne baba eğitimi 3

 

Not: Etkinlikler ücretsizdir. Katılmak istediğiniz etkinlikler için en az 3 gün öncesinden haber verilmesi gerekmektedir.

Seminere kayıt olmak için tıklayınız.

(Bugün 1, toplamda 187 kez görüntülendi)