Terra’nın ağız kokusu sorununa (günde 2 defa fırçalamamıza rağmen) çözüm bulamıyordum. Bir dönem duman lekesi gibi bir grileşme de olmuştu. Bunun üzerine doktorun kapısını tıkladık. O güne kadar diş macunu kullanmadan fırçalıyorduk dişlerini. Doktor dişlerdeki grileşmeyi önlemek için bir diş macunu tavsiyesi verdi. Çok yaygın, tüm eczanelerde satılan bir bebek macunu. 3 harfli dersem anlarsınız 😉 Düzenli fırçalamaya diş macununu dahil edince grileşme sorunu sona erdi. Tamamen geçmese de ağız kokusu da hafifledi.

Fakaaaaaaat… Çıkmayan diş macunu lekesi yapmışlar. 🙁

Bir gün Terra’ya fırçalamada yardımcı olurken, diş macunu koyu renk kıyafetimin üstüne sıçradı. Silmeme rağmen geçmedi, makinada yıkadım yine geçmedi. Ancak 3. yıkamadan sonra çıktı beyaz leke. Artık beyazlatma için ne kullanılıyor bilemiyorum ama epey soru işaretleri doluştu kafama.

Instagram’da beni takip etmek isterseniz, tıklayınız 🙂 

Markanın zulmü varsa, annenin interneti var. 🙂

Yaptığım araştırma sonucunda Environmental Working Group (EWG – Çevresel Çalışma Grubu) Skin Deep listesinde (41 binden fazla kozmetik ürünün içerdiği zehirli maddeler durumunu ve uygunluğunu inceleyen bir bilgi bankası) birinci seçilen Jack and jill kids markasına ulaştım.

 

 

Neden Jack and Jill Diş Macunu Tavsiyesi?

Çünkü Amerika tarafından sertifikalandırılmış ve yutulmasında hiçbir sakınca bulunmayan organik bir içeriğe sahip.

Çünkü çocuklar için kullanımı eğlenceli hale getiren organik muz, frenk üzümü, yaban mersini, ahududu ve çilek aromalı seçenekleri bulunuyor.

Çünkü içeriğinde diş etlerini rahatlatan organik aynısefa bitkisi özü var.

Çünkü florür, renklendirici madde, SLS, kimyasal koruyucu ve şeker içermiyor.

Çünkü BPA içermeyen, emniyetli ve kolay açılır kapaklı ve geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmiş bir ambalaja sahip.

Kısaca; diş macunu tavsiyesi soran olursa, -deneyimle sabit- Jack and Jill diş macunu. Kesin bilgi!

 

Instagram’da beni takip etmek isterseniz, tıklayınız 🙂 

Markanın bu özelliklerinden etkilenince diş fırçasını da sipariş ettim. 🙂 Neden mi?

Çünkü Jack and Jill diş fırçasının gövdesi tamamen mısır koçanından yapılmış. Yani doğada tamamen çözülebiliyor 😉 Fırça yumuşaklığı nefis, tam kıvamında. Tasarımı minnak bir elin kavrayabileceği şekilde tasarlanmış.

 

 

Nereden Temin Edilebiliyor?

Güneş kremi tavsiyesi yazımda da belirttiğim gibi organik içerikli ürünleri Doğal Bebeğim’den alıyorum. Bilgilendirme, teslimat süresi, satış sonrası müşteri hizmetleri gibi konularda hiç sorun yaşamayacağınız online bir satış noktası.

 

İlgili yazılar için tıklayınız:

Güneş Kremi Tavsiyesi Anne Sohbetlerindeki Yerini Aldı 🙂
Bebekler Uçakta Neden Ağlar? Huzurlu Yolculuk İçin 10 Tavsiye!
5 Adımda Montessori Yatağı Nasıl Yapılır?
Alıştırma Bardağı Seçimi: Dökülmeyen Bardak Tavsiyesi

Sevgiyle…” aHU 🙂

(Bugün 1, toplamda 7.025 kez görüntülendi)