Fareli Köyün Klarinetçisi her pazar KATS Sahnede çocuklar ile buluşuyor. 

Çocukların masal ve müzik dolu Pazar eğlencesi “Fareli Köyün Klarinetçisi” oyunu; her pazar KATS Sahne’de! 6-10 yaş grubu çocuklara hitap eden Fareli Köyün Klarinetçisi’ni izlemeye gelen minik misafirler, isterlerse gösteri sonrası, yeteneklerini keşfedebilecekleri çok eğlenceli bir Drama Atölyesi’ne de katılabiliyorlar.

 

 

Bildiğimiz Hikayeye Yeni Yorum

Robert Browning’in kaleme aldığı, 1284’te bir gün Hamelin köyünde yaşayan çocukların köyü terk etme hikayesini ve kaçış hikayesinde çocukların başlarına gelenleri anlatan ünlü masal “Fareli Köyün Kavalcısı”, daha sonraları müzikli masal gösterisine dönüştürüldü. Dünyada büyük ilgi gören müzikli masal gösterisi, ünlü perküsyon ustası Orhan Topçuoğlu tarafından yeniden yorumlanarak “Fareli Köyün Klarinetçisi” adıyla çocuklar için sahneye taşındı. KATS Sahne’nin prodüksiyonunu üstlendiği müzikli masal gösterisi Fareli Köyün Klarinetçisi’nde; masalın anlatıcılığını üstlenen Orhan Topçuoğlu ile birlikte Onur Şenay, Ümit İlban, İlkem Ulugün ve Cengiz Orhonlu sahne alıyor.

 

 

Onur Şenay ve ekibi, Pazarları KATS Sahne’de Fareli Köyün Klarinetçisi’ni izlemeye gelen çocuklar için eğlenceli bir Drama Atölyesi de başlattı. Gösterinin ardından gerçekleştirilen atölyede çocuklar, kendine güven, vücut kontrolü ve ekip çalışması üzerine eğitim alarak, hem hayal güçlerini hem de birlikte hareket edebilme yeteneklerini geliştiriyor. 40 dakika süren atölyede, aileler de çocuklarını izleme ve değerlendirme imkanı buluyorlar.

 

 

Tiyatro Öncesi Brunch, Sonrasında Yaratıcı Drama Keyfi

KATS Sahne, her Pazar taze lezzetler ile hazırladığı kahvaltı menüsüyle de tüm aile bireylerini gösteri öncesi Pazar keyfine bekliyor. Gösterinin biletleri Biletix’ten ve KATS Sahne gişesinden, Drama Atölyesi’nin biletleri ise yalnızca KATS Sahne gişesinden temin edilebilir.

 

Bilgi için:

biletix.com

info@katssahne.com

www.tiyatrosenay.com

www.katssahne.com

Adres:

Müselles Sok No:3 Esentepe/İstanbul

Tel:

0212 263 10 63 – 0539 545 21 21

ORHAN TOPÇUOĞLU HAKKINDA

İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ve Türk Müziği Devlet Konservatuvarını bitirdi. Lise yıllarında vurma sazcı olarak başladığı profesyonel müzik yaşamının yanı sıra sinema ve TV sektörlerinde, seslendirme sanatçısı, yönetmen yardımcısı, klip ve reklam filmi yönetmeni, besteci ve müzik yapımcısı olarak çalıştı. “Ritmistanbul” adlı vurma sazlar grubunu kurarak Brezilya’da Perc-Pan (percussion panaroma) ve İstanbul müzik festivallerine katıldı. 1977 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’na vurma sazlar grubu üyesi olarak katıldı. Topçuoğlu 1997-2007 yılları arasında orkestranın program yönetmenliği görevini de üstlendi. 2016 Antalya Ulusal Film Yarışmasında jüri üyeliği yapan Topçuoğlu, halen sahne çalışmalarını sürdürüyor.

 

İlgili yazılar için tıklayınız

Ebeveynler için film tavsiyesi: Captain Fantastic

Ebeveynler için film tavsiyesi: Deha

(Bugün 1, toplamda 430 kez görüntülendi)