Çocuk gelişimi ile ilgili mucizevi çözümler içeren Dr. Daniel J. Siegel’in o müthiş kitabını (nam-ı diğer Bütün Beyinli Çocuk) okuduğumda hiç vakit kaybetmeden oturup 2 bölümlük bir yazı yazmıştım.  (Okumak için tıklayınız: Bölüm 1, Bölüm 2) Sonrasında yazıyı okuyup, kitabı edinen ebeveynlerden aldığım geri dönüşler harikaydı. Şimdi sıkı durun. 🙂 Kitabın yazarı, ebeveynlerin kurtarıcısı sevgili Dr. Daniel J. Siegel, “Farkındalığın Bilimi” başlığı ve harika bir içerikle 23 Haziran Cumartesi günü İstanbul’da…Ve ben orada olacağım tabii ki. Detaylara geçmeden önce hemen Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki bu etkinliğe katılabilmeniz için gerekli linki şuraya bırakıyorum. 🙂

Dr. Daniel J. Siegel ve Farkındalığın Bilimi

Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Merkezi tarafından düzenlenen bu etkinlikte Dr. Daniel J. Siegel, yaşam zincirinin meditasyon aracı olan “Farkındalığın Bilimi”ni 3 dersle sunacak:

 1. Dr. Daniel J. Siegel’ın yeni çıkacak olan kitabı “Aware” ışığında “Farkındalığın Bilimi”
 2. Bütün-Beyinli Çocuk: Çocuğunuzun gelişen zihinini beslemek için devrim niteliğinde  stratejiler.
 3. Bütün-Beyin Bakımı: Pratikte kişilerarası nörobiyoloji ve bunu klinik bir ortamda bütünleştirmeye vurgu.

Her dersten sonra  bir Soru-Cevap oturumu yapılacakmış ki bu etkinlikle ilgili beni en çok heyecanlandıran şey oldu. 🙂

Ayrıca etkinliğe katılacak herkese -isteğe göre- Dr. Daniel J. Siegel’ın “Dramsız Disiplin”, “Bütün Beyinli Çocuk” veya “Akılgözü” isimli kitaplarından birinin hediye edileceği haberini de almış bulunmaktayım. Hem de imzalatabilmek serbest. 😉

10 saat sürecek ve 3 oturumdan oluşacak olan etkinlikte kahvaltı, öğle yemeği ve kahve molaları da dahil.

Program içeriği şöyle;

 • 09:00 – 10:00 Kayıt & Kahvaltı
 • 10:00 – 12:00 1. Oturum

Aware: Varlık Bilimi ve Uygulaması / Kişilerarası Nörobiyoloji ve “Farkındalığın Bilimi”ne Giriş / Dr. Daniel J. Siegel’ın Yeni Çıkacak Olan Kitabı “Aware”den Alıntılarla Çarpıcı Bir Sunum

 • 12:00 – 12:30 Soru-Cevap
 • 12:30 – 13:30 Öğle Yemeği
 • 13:30 – 15:30 2. Oturum

Bütün-Beyinli Çocuk: İçten Dışa Doğru Ebeveynlik / Ebeveynler, Bakıcılar ve Çocuklarla Çalışan Terapistler için İlham Verici Bir Sunum

 • 15:30 – 16:00 Soru-Cevap
 • 16:00 – 16:30 Kahve Arası
 • 16:30 – 18:30  3. Oturum

Kişilerarası Nörobiyoloji Işığında Bütün-Beyin Bakımı / Beden-Zihin Uygulayıcıları için Eşsiz Bir Sunum

 • 18:30 – 19:00 Soru-Cevap

Tarih: 23 Haziran Cumartesi 2018

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi the Seed

Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Cad. No:42, 34467 Sarıyer/İstanbul

Saat: 09:00/19:00

Detaylı bilgi için: 0212 311 34 80

Etkinlik biletine ulaşmak için tıklayınız

Facebook event page: www.facebook.com/events/1898479393776415/

Dr. Daniel J. Siegel kimdir?

Dr. Daniel J. Siegel’ın karmaşık bilimsel kavramları herkes için heyecan verici ve erişilebilir kılmak için eşsiz bir yeteneği vardır. Dr. Daniel J. Siegel’ın sunumları akıl sağlığı profesyonelleri, nörobilimciler, şirket liderleri, eğitimciler, ebeveynler, kamu idarecileri, sağlık çalışanları, politikacılar, arabulucular, hakimler ve din adamları tarafından ilgiyle izlenmektedir.

Tayland Kralı, Papa II. John Paul, Dalai Lama, Google Üniversitesi ve Londra Kraliyet Sanat Derneği (RSA) için ders veren Dr. Daniel J. Siegel, lisans derecesini Harvard Üniversitesi’nden aldı ve lisansüstü tıp eğitimini UCLA’da pediatri ve çocuk, ergen ve yetişkin psikiyatri eğitimiyle tamamladı. UCLA’da Ulusal Akıl Sağlığı Araştırmaları Enstitüsü’nün üyesi olarak, bağlanma deneyimlerinin duyguları, davranışları, otobiyografik hafızaları ve anlatıları nasıl etkilediğine vurgu yaparak, aile etkileşimlerini inceledi.

Dr. Daniel J. Siegel UCLA Tıp Fakültesi’nde psikiyatri klinik profesörü ve UCLA’daki Fark Yaratan Araştırma Merkezi’nin kurucu direktörüdür. Ödüllü bir eğitimcidir, Amerikan Psikiyatri Derneği’nin seçkin bir üyesidir ve birçok fahri diploma sahibidir. Dr. Daniel J. Siegel, aynı zamanda insan ilişkilerinin ara yüzünü inceleyerek bireylerde, ailelerde ve toplumlarda zihnin gelişiminin nasıl geliştirilebileceğine odaklanan online eğitim ve kişisel seminerler sunan bir eğitim organizasyonu olan Mindsight Enstitüsü’nün icra direktörüdür.

New York Times’ın en çok satan eserlerinden Mind: A Journey to the Heart of Being Human (Akıl: İnsan Olmanın Merkezine Yolculuk), bedenimizden, başkalarıyla ve tüm dünyayla olan ilişkilerimizden ortaya çıkarak, zihnimizin derinliklerine bir keşif sunuyor.

Yeni çıkacak kitabı Aware: The Science and Practice of Presence (Aware: Varlık Bilimi ve Uygulaması, Ağustos 2018), kişinin gündelik hayatında daha fazla odaklanma, huzur ve huzur için hayat değiştiren bir araç olan ‘’Farkındalığın Bilimi’’nde ustalaşması için pratik eğitim sağlayacaktır.

Dr. Daniel J. Siegel’ın ebeveynler için beş kitabı vardır. Brainstorm: The Power and Purpose of the Teenage Brain (Beyin Fırtınası: Ergen Beyninin Gücü ve Amacı), Bütün-Beyinli Çocuk (The Whole-Brain Child: 12 Revolutionary Strategies to Nurture Your Child’s Developing Mind), Dramsız Disiplin (No-Drama Discipline: The Whole-Brain Way to Calm the Chaos and Nurture Your Child’s Developing Mind) isimli kitapları New York Times  çok satanlar  listesine girmiştir. Diğer iki kitabı da The Yes Brain: How to Cultivate Courage, Curiosity, and Resilience in Your Child ve Parenting from the Inside Out: How a Deeper Self-Understanding Can Help You Raise Children Who Thrive’dır.

 

 

 

 

(Bugün 1, toplamda 423 kez görüntülendi)