Evet efendim, yanlış duymadınız, Gabor Mate İstanbul’da 🙂 Amerikan Hastanesi  bünyesinde bulunan Code Lotus Mindfulness Merkezi, 19 Eylül 2018 Çarşamba günü “Vücudunuz Hayır Diyorsa: Zihin/Beden Birliği & Stres-Hastalık Bağlantısı” başlıklı bir konferans düzenliyor.

Bu kapsamda dünyaca ünlü konuşmacı ve yazar Dr. Gabor Mate İstanbul’da . Detaylara geçmeden katılmak için gereken linki buraya bırakıyorum.

 

Gabor Mate İstanbul'da

 

İyi Olma Hali İçin Bilgilenmek Şart

Amerikan Hastanesi bünyesinde bulunan Code Lotus Mindfulness Merkezi, “İyileştir Kendini” mottosuyla fiziksel sağlığın yanı sıra, zihinsel ve ruhsal sağlığa da katkıda bulunacak nitelikteki bütünsel yaklaşımları benimseyip herkesi bilinçli farkındalık konusunda bilinçlendirerek, iyi olma halini aşılamayı hedefliyor. Ve bu amaçla dünyaca ünlü doktor ve yazarları ağırlayarak etkinlikler düzenliyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Daniel Siegel’i getirmişlerdi ve ben de “Farkındalığın Bilimi” konferansına katılma fırsatı bulmuştum. Açıkçası bir birey bir ebeveyn olarak inanılmaz şeyler öğrenmiştim. Yakında bu konferansın notlarını blog yazısı olarak paylaşacağım. 😉

Etkinliğin Hedef Kitlesi Herkes 🙂

1 gün sürecek olan etkinlik, psikologlardan psikiyatristlere, doktorlardan ebeveynlere, hayatında stres faktörü olan tüm kişilere hitap ediyor. Dr. Gabor Maté, sorunlara kısa ve geçici çözümler bulmak yerine bilimsel verilere, geçmiş vakalara ve kendi deneyimlerine dayanarak, insanların kendilerini iyileştirmelerine kapılar açan dünyaca ünlü bir konuşmacı. Ve şimdi Gabor Mate İstanbul’da… Şahsım adına ben inanılmaz heyecanlıyım. Benim de içinde bulunduğum ve Çocuklar için Felsefe (P4C) Atölyeleri düzenlediğimiz oluşumumuz Idea Circle Club ekibi olarak biz konferansta olacağız, sizi de bekleriz.

Oturumlar ve Program Akışı

13.00 – 14.00: Katılımcıların etkinlik alanına gelişi

14.00 – 15.30: 1. Oturum (Biyo-psikososyal Bakış Açısından Sağlık ve Hastalık: Hastalığın Başlamasında Duyguların Rolü) ve Soru-Cevap

15.30 – 16.00: Kahve ve Çay Molası

16.00 – 17.30: 2. Oturum (Beden – Zihin Birliği ve Stresin Doğasını Bilimsel Olarak Anlamak) ve Soru-Cevap

17.30 – 18.00: 2. Kahve ve Çay Molası

18.00 – 20.00: 3. Oturum (Hayır Demek: Stresi Uzaklaştırarak Sağlığa Kavuşmak) ve Soru-Cevap

20.00 – 21.00: Dr. Gabor Mate’nin Kitap İmzalaması

Etkinliğin Detayları

https://www.facebook.com/events/1193517700790061/

Dr. Gabor Maté Hakkında

Dr. Gabor Maté, kısa zaman önce aktif hekimlikten emekli olmuş bir medikal doktordur. 20 sene boyunca aile hekimliği yapmış ve 7 yıl Vancouver Hastanesi’nde Palyatif Bakım Ünitesi’nde Medikal Koordinatör olarak çalışmıştır. 12 sene boyunca Vancouver’ın doğusunda ciddi uyuşturucu bağımlılıkları, zihinsel hastalıkları ve HIV virüsü olan kişilerle çalışmıştır. Ayrıca iki sene “Vancouver Supervised Injection Site”da hekimlik yapmıştır. Sağlık ve hastalıkta, dikkat eksikliğinde ve diğer çocuk gelişimi problemlerinde, çocukluk travmalarına ve duygusal kayıplara psiko-fizyolojik tepki olarak gelişen bağımlılıklarda zihin/beden bütünlüğüyle ilgili çalışmalarıyla dünyaca üne kavuşmuştur.

Dr. Gabor Maté çok satan listelerine giren ve 5 kıtada 20’den fazla dile çevrilen dört kitap yazmıştır: “In the Realm of Hungry Ghosts: Close Encounters with Addiction”; “When the Body Says No: The Cost of Hidden Stress” (Vücudunuz Hayır Diyorsa: Duygusal Stresin Bedelleri); “Scattered Minds: A New Look at the Origins and Healing of Attention Deficit Disorder” ve “Hold on to Your Kids: Why Parents Need to Matter More Than Peers (Gordon Neufeld ile birlikte)”. Diğer birçok ödülle birlikte Simon Fraser Üniversitesi’nden Outstanding Alumnus Ödülü ve University of Northern British Colombia’dan Honorary Degree of Law ödüllerinin sahibi olmuştur. 2017’de Centre for Addictions and Mental Health tarafından Difference Maker in Mental Health dalında seçilen 150 kişiden biri olarak anılmıştır. Sıkça profesyonellere ve halka -yurt dışında ve uluslararası olarak- çocuk gelişimi ve ebeveynlik, fiziksel ve zihinsel sağlık ve bağımlılık konularında konferanslar vermektedir. Simon Fraser Üniversitesiy’nde Faculty of Criminology’de misafir profesördür. Yeni kitabı “The Myth of Normal: Finding Out Authentic Self in a Toxic Culture” tamamlanma aşamasındadır.

 

(Bugün 1, toplamda 129 kez görüntülendi)